Які бувають види шпалер для стін?
Шпалери вважаються найпопулярнішим обробним матеріалом для оформлення стін, тому їх використовують при ремонті як бюджетних малогабаритних квартир, так і розкішних особняків. Однак велика кількість вибору шпалер часто грає злий жарт з покупцями: гублячись у видовому розмаїтті, вони при покупці орієнтуються тільки зовнішній вигляд, що не завжди виявляється правильним рішенням. Сучасні види шпалер в кімнату мають цікавий дизайн, безліч квітів, малюнків і якісних характеристик. Щоб не розгубитися в цій різноманітності, ми підготували для вас корисну статтю про те, які види шпалер існують, їх відмінні риси та іншу важливу інформацію, яка допоможе зробити правильний вибір.
Всі види шпалер описати не просто, враховуючи їх величезну різноманітність, тому ми зупинимося на найголовніших, які сьогодні є найбільш популярними і затребуваними.
Які бувають шпалери для стін: види і характеристики
- Паперові.
- Бамбукові.
- Вінілові.
- Шпалери зі скловолокна.
- Текстильні шпалери.
- Рідкі шпалери.
- Шпалери під фарбування.
Види паперових шпалер і їх особливості
Перевага шпалер полягає в їх екологічності та дешевизні. Завдяки цьому інтер'єр можна міняти так часто, як цього захочеться без шкоди для бюджету. Однак з огляду на їх не дуже високі якісні показники, не варто використовувати для оформлення приміщень з низькою вологістю повітря і забрудненістю. Вони ідеально підходять для спалень, кабінетів і дитячих, але абсолютно будуть марними в прихожих, ванною і на кухні.
Які бувають види паперових шпалер?
Існує два види паперових шпалер для стін: симплекс (одношарові) і дуплекс (двошарові).
Крім невисокої ціни паперові шпалери мають і іншими перевагами. По-перше, вони відмінно пропускають вологу і повітря, тобто дихають. Також вони здатні приховати нерівності на стінах, але тільки якщо вони незначні.
Недоліки:
- неміцні, тому можуть порватися в процесі поклейки.
- не можна використовувати в кімнатах з підвищеною вологістю.
Види флізелінових шпалер і їх властивості
Переваги:
- флізелін міцніша за папір.
- повітропроникний.
- екологічний.
- легкий в наклеюванні.
- можна перефарбовувати (зазвичай до 10-ти разів).
- здатні маскувати нерівності стіни.
- не деформуються після обклеювання.
Бамбукові шпалери також мають деякі недоліки. По-перше, для них характерною є прозорість і це важливо враховувати при їх поклейки. Бамбукові шпалери не водостійкі, тому їх не можна мити.
Особливості вінілових шпалер
Коли ми говоримо про те, які бувають види шпалер, не можна не сказати про вінілових, які вважаються найміцнішими. Такі шпалери мають два шари: нижній паперовий або флізеліновий, верхній з полівінілхлориду.
Переваги вінілових шпалер
- міцні.
- для миття можна використовувати побутові засоби.
- стійкі до ультрафіолетових променів.
- добре маскують нерівності і дефекти стіни.
Але вінілові шпалери мають один суттєвий недолік - вони вважаються небезпечними. І в разі горіння можуть виділяти небезпечні речовини.
Текстильні шпалери
Найвишуканіший і тому дорогий вид шпалер. Вони складаються з двох шар: для виробництва нижньої використовується флізелін або папір, а для верхнього - текстильний матеріал. У продажу можна знайти шпалери з шовку, льону, віскози та інших тканин.
Переваги текстильних шпалер
- вони екологічні, тому що здатні пропускати повітря.
- в продажу можна знайти великий вибір кольорів шпалер, що дозволить втілити в життя найсміливіші дизайнерські задумки.
- шви між смугами шпалер практично непомітні.
Текстильні шпалери мають деякі недоліки, про що важливо знати до покупки.
- Добре притягують пил і сторонні запахи.
- Вимагають дбайливого ставлення, тому що їх дуже просто пошкодити.
- Стіну перед наклеюванням потрібно добре підготувати, зробивши її ідеально рівною.
В цілому робота з текстильними шпалерами вимагає знань і досвіду.
Шпалери зі скловолокна
Скловолокно виробляють при використанні доломіту, кварцового піску, соди і вапняку на спеціальних верстатах. Перевага такого покриття полягає в його безпеці і гипоаллергенности. Найчастіше такий вид шпалер використовують під фарбування. При правильному догляді покриття може прослужити до тридцяти років.
Рідкі шпалери
Рідкі шпалери ще називають декоративною штукатуркою. Суху суміш потрібно розвести водою і потім нанести на стіну, що дозволяє в результаті отримати суцільне декоративне покриття. За бажанням його можна зробити гладким або структурованим. Перевага таких шпалер полягає в екологічності і безпеки, вони не вицвітають з часом, а стики - непомітні. Також вони забезпечують хорошу звукоізоляцію.
Які види шпалер краще?
Сьогодні ми розглянули, які бувають види шпалер для стін, що допоможе вам більш чітко визначитися з вибором. Кожен вид шпалер має свої переваги і недоліки, а також особливості використання. Які з них є краще, сказати важко, бо кожен висуває індивідуально вимоги до вибору матеріалу.
Однак великий вибір, велика кількість дизайнів і широкий ціновий діапазон завжди допоможуть підібрати оптимальний варіант для оформлення інтер'єру свого будинку.